Japonya'nın Geleneksel Sodası "Ramune" Tekrar Yükselişte

| On
Salı, Haziran 23, 2020

Ramune (ラ ム ​​ネ) ingilizce kökenli, anlamı limonatadan gelen Japonya'nın geleneksel bir sodasıdır. Tadını diğer gazoz - sodalarla değerlendirmek gerekirse sprite, 7-Up, uludağ gazoz veya klasik sade sodalar gibi diyemeyiz. Ramune tamamen Ramune gibi tadı olan bir içecektir!

Japonya'nın geleneksel sodası olsa da bulan kişi İskoç doğumlu Alexander Cameron Sim'dir. (eczacı) Alexander bu içeceği keşfettikten sonra 1884 yılında Kobe de piyasaya sürdü.

Ramuneyi Ramune yapan en büyük özelliği, kendine has bir şişe tasarımına sahip olması ve daha önce bu içeceği içmemiş birinin kolay kolay içemeyecek olmasıdır. Şişe tasarımındaki ilgi çekici noktası: kapak bölümünde misket büyüklüğünde bir bilyenin olması. Ramuneyi her içişinizde bilyenin çıkardığı ses yaz mevsimini çağrıştıracak. -bilyeli şişeler 1872 yılında Hiram Codd tarafından tasarlandı-Bir dönem o kadar popüler olmuştu ki Tokyo Gazetesi Kolera salgınına karşı Ramune içilmesini tavsiye ediyordu. İşin ilginç tarafı günümüzde yaşadığımız Pandemi (covid19) salgını zamanında da bu tavsiyeye benzer bir durum yaşanıyor. Şuanda McDonald's Ramune içeceklerini Japonya da satışa sundu. -tabi fastfood zinclerine ait olan kutulama ile sattıkları için bilyelerin çıkardığı sesleri duyamayacaksınız!!-

İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9