Kyoukai No Kanata (Anime Tanıtımı)

| On
Cumartesi, Ocak 02, 2016
 

Tür: Gerçek Yaşam, Doğa Üstü, Dram
Yönetmen: Taichi Ishidate
Yazar: Jukki Hanada
Şirket: Tokyo MX, TVA, ABC, BS11, Animax
Stüdyo: Kyoto Animation
Müzik: Hikaru Nanase
Bölüm Sayısı: 12
Puanım: 10/10

Lanetli Kuriyama, kanını kontrol edebilen ve Youmalara karşı savaşan sevimli, gizemli bir kızımız. İntihar girişiminde bulunurken, Akihito adında bir erkek karakter tarafından kurtarılır. (fotoğraftaki sarı saçlı çocuk) Ama Kuriyama delirir veya sinirlenir nasıl dersek sdjkdgjd, ve çocuğa saldırır. Hemde öyle yumrukla falan değil. Kontrol ettiği kanını kılıç yaparak saplar.. Amaaa! Oda neeeğğ? Akihito normal biri değil ve yarı Youmu.. Zararlardan korunabiliyor ve yarı ölümsüz. Genede insan olduğunu unutmayalım..

AKIHITOO LÜTFEN GEBERRRRRRRRRR! SADLKJGASDJGKDS. Bizim bu çocuğun anneside çatlakmış. Nyan! XD Şehrin göbeğine büyük bir youma (gölge) geliyormuş. Bu süreçtede neden anlamasakta Kuriyama ben sizin gibi değilim benden uzaklaşın triplerine girdi. Özellikle Akihitoya karşı.. Ama bu anlamsızlığından çıkıyor ve öğreniyoruz. Daha önce gelen gölge saldırısında Kuriyamaya bakan ailenin kızını koruyamamış, yanlışlıkla ölümüne sebep olmuş ve ben katilim triplerine girdi. Yeni karanlık gölgede şehre gelmek üzere. Gelince Kuriyama eskisi gibi durdurmak istiyor ama bu sefer tek yapması zor gibi. Çünkü diğer youmalarda bu güçle beraber güçlenmeye başladılar.

Animede ciddi olarak kardeş ensest ilişki ve gözlük fantezi dünyası var ama öyle böyle değil neden var bilmiyorumm salkdjglksjgd. Şu fotoğrafta akihitonun yanındaki çocukla siyah saçlı kız kardeş ama erkek karakter resmen sapık ve kardeşine sapıklıklar yapıyor? Anlamadım sandım ilk baştada lksdjgksljdg.. Akihitonunda gözlük fantezisi var ve hem Kuriyama hemde diğer kızlara sarkıntılık peşinde. Arada bu tarz fanservis yerleride var. Akihitoda cidden.. Kuriyamaya yazmasını geçtim. O siyah saçlı kız Mitsuki'ye bile hafiften yazıyor. XD Erkek karakter Hiromi'ninde sapıklıkları şöyle başlıyor, adamın cep telefon müzik sesi bile kardeşinin "seni seviyorum abi" sesiyle oluşturulmuş salkdjgslkdg...Karanlık gölge şehre geldi youma savaşları herkes dahil oldu ama Kuriyama efsane saldırılarıyla kendi başına halletti gibi olsada, canavarımsı şey Akihitonun içine giriyor. :( Akihitoda doğal olarak delirdi.. T_T Kurtarılıyor kurtarılmasınada. Akihitoda dandik birşey değilki yarı ölümsüz zaten içine bişiler gerip ele geçirirse tam olarak cidden dünyanın sonunu getirebilir. :T Tek başlarına bu işe girip yenselerde, onlara bakan yurt gibi yer tarafından (ileride detay vericem) youma saldırma lisanslarına el koyuluyor. Bu lisanslarıyla öldürdükleri youmalardan belirli paralar alıyorlar. Güçlüyse fazla para almak gibi. Ellerinden o alınınca doğal olarak paraları azalıyor. Tam ceza yani.. O DEĞİLDE BU SAVAŞ TARZLARI VE BAZI ORTAMLAR TAMAMEN MAGICA MADOKA ANIMESİ GİBİ DEĞİL Mİİİ? Ondanda mı beğendim acaba. :(


6. bölümde yanılmıyorsam, ters kurgu yapmışlar. Animede ilk kez gördüm böyle birşeyi. Sondan başlayıp en başa dönüp sona bağladılar tekrar. (Magicada gördük birde işte...:/) Şaşırdım ama o bölümdeki youmayı yenme şekilleri parasal sebepmiş gibi geldi? Yapımcının parasal sebebi yani..Sağlam bir J-POP müziği eşliğinde yendiler çünkü. Animeye özel parça yapılmış...

Sakura adında bir karakterimiz dahil oluyor. Bu karakter Kuriyamanın önceki gölge olayında öldürdüğü kızın kardeşi. Oda intikam için sürekli Kuriyama'nın peşinde. Bende bu kavga hep devam edecekmi diye düşünürken, Sakuranın youma savaşçılarından olmadığını öğrendim. Bir adam Sakurayı intikam alma konusunda kandırmış. Ona özel yaptığı silahla youmaları öldürebiliyormuş. Tabiki o silah Kuriyama gibi lanetli birini yenmeye yeterli olmadı ve yenildi.. Ama Kuriyamada yaptıklarından pişman olduğu için Sakuranın peşini bırakmadı, bir şekilde ortamı düzelttiler. Silahı veren adammınnda başka amaçları varmış. O silah youmaları öldürdükçe güçlenen bir silah ve geri alırken ağzından iyi laflar çıkmadı. O.O "KARANLIK RUH, GERİ GELİYOR?" "Durgun Zamanı" Neler oluyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Hoop geldik gene fan servis türevi sahnelere. Sakurada o özel yere alınır ve Kuriyamayla takılırlar. Saçlarını tarayıp birbirlerine bakım yapıyorlar T_T salkdjgslkgj. Çizimler çok iyi.. Gerçekten çok uğraşılmış. *.HIŞIRT HIŞIRT.* Sakura tembel mod-on.. Ya hayatındaki tüm amacı Kuriyamayı öldürmekmiş? sdglkjsdkjgkds... Yenecekmiş güya, oda iptal olunca kız yalan oldu resmen. XD Tembelliğe sardı. Okula falan pasaklı gidiyor sonra Kuriyamayıda delirtip birbirlerinin saçlarını tarıyorlar hahaha. "ŞU SAÇLARAAĞ BAAAKĞ"??????? 
Öncelikle tam olarak tanıtımlar yapayım. Siyah saçlı kız karakter Mitsuki ve onun abisi Hiromi.. İki kardeşte youmalarla savaşan özel güçleri olan kişiler. Şimdi Sukunet zamanına geçilecek ve onlarda sürekli olacaklar tanıtmak istedim. :) Sukunet diye bir durum çıkıyor ortaya. Peki nedir buu? Sukunet zamanı youma savaşçıları güçsüzleşiyorlar. Ama bu dönemde birde ortaya aynı zamanında Haçlı Ordusu gibi paralı ve nadir kişilerden oluşan bir birlikde devreye giriyor onların adıda "Ruh Savaşçıları Topluluğu" Bunlar kafalarına göre karar verip, iyi youma olan ve kötülerle savaşan yarı youmalara kadar karışıp olay yapabiliyorlar. Çok fazla söz hakkına sahipler. Birde bizim bu çocukların olduğu örgüt var onlar daha çok aile kurumu gibiler. Onların başındakilerde genel olarak adlarıda işte "Nase" ailesi oluyor. Bu iki kız erkek kardeşte bu ailenin üyelerinden.. En iyi savaşçılara ve aile akrabalarına sahipler. Zaten okuldaki çoğu youma savaşçılarıda buraya üye. Ama bu ailenin otantik bir ablası var "Izumi" adında.. Diğer örgütte işte bu ablamızı dellendirmeye başladı. Bu Ruh Savaşçıları, bizim akihito'yu sukunet zamanında tehlikeli görmüşler ve istiyorlar. İmha edecekler yani.. Izumi ablacıkta bir kaç kez tam nedenini sordu ve cevap alamadı derkeen bu iki grup arasında da sukunet zamanında bir savaş patlak veriyor. Izumi ablada çok fena yanlız 1vs5 atabiliyor. Bakalım neler olacak..

Yanlız olaylarda delirmeye başladı. Akihito normal olmaktan çıktı sukunet zamanında ve zararlı bir varlığa dönüşünce, Izumi ablada öldürün dedi. o.o Neden kendi yapmıyor oda ayrı bir konu? Kuriyama'nın yapmasını istedi ve kız depresyona girdi.. Ama gene triplerde? Hep bunu bekliyordum ve Akihitoyu öldürücem diyor ARKADAŞ NOLUYOR HERKESE ASLKDJGDSLKJH. Hiromide benim gibi düşünüyor. Bu işte bişi var ben araştırazaaaam! Bakalım ne olcek dedi..

BUNDAN SONRASI ÇOK SAĞLAM SPOILER ONA GÖRE OKUMA KARARI ALINIZ.

Meğer Kuriyama cidden bu kadar saf bir kız değilmiş. Izumi abla getirtmiş. İlk geldiği günden beri amacı cidden Akihitoyu öldürmekmiş. O intihar edecekken saplaması falan hepsi denemeymiş. Akihitonun sukunet zamanında böyle olacağıda biliniyormuş. :( BİR BİZ BİLMİYORMUŞUZ HİÇ BİRŞEYİ...... Ama Kuriyama işte, aşkına yeniliyor. Aylar öncesindeki durumlar soğuk olmaya çalışma çabaları hep kendini uzaklaştırmaya çalışmasındanmış. Aslında Kuriyama'nın bu öldürme olayıda ona bağlı değil. Nase ailesinin babası tam olarak gösterilmiyor ve bunun yapılmasını emrediyor...

Tekrar gösteriyor herşeyi anime bize 1 ay önce 5 ay önce diye. Ozaman herşey dank ediyor. :( Ağlama geldi bana cidden Kuriyama çok sadık. T_T Hayat fedakarlık ve saygıyla çok daha asil ve daha güzel değil mi? Kuriyama bana bunu çok sert bir şekilde hissettirdi ve ağlamam geldi..

O kadar sadık ki bunu yapamayacağını anlayınca hayatı pahasına Izumi ablayı dinleyip başka çözüm buluyor. Izumi ablada zaten o gün örgüte o yüzden vermemiş onlara çünkü Kuriyama akihitonun kalbinde yaşamak istemiş. Ufkun ötesine bir şekilde geçip bir çok youmayla savaşıp kurtaracakmış. Sonrada herşey normale dönecek. Ama Kuriyamasız... Aylar sonra Akihito komadan çıkınca ve ona yaratılan yalan dünyadan çıkınca tabiki Kuriyamayı bırakmıyor! Oraya gidip ona yardım ediyor aşklarını yaşayıp sarılıyorlar. Kuriyama kafamı sev istedim hep diyince ağlamam geldi ya dünya bu enerji üzerine kurulu olmalı of. :( Kafamı sev istedim hep diyip sevip sarılmaları falan O KADAR TATLIKİ AĞLİCAM ŞİMDİ GENE. :(

Sonu gene farklı ve ilginç.. Mutlaka izleyin neler olacak göreceksiniz. Tavsiye ediyorum..
Ağlattın öküz kız ya :( LANET DÜNYADAKİ SADAKATİN BÖYLEYKEN NEDEN YOK OLUYORSUN???! YOK OLUYORUZ....

Lütfen, kafamı sev...
                     Çok Mutluyum...

Yüzük tekrar doğuyor yoksa. Kuriyama ????


İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9