Umarım Gelecek Seçimlerde - Meral Akşener

| On
Salı, Mayıs 31, 2016

Özlemiş olduğum milliyetçiliğin ülkemizde tekrar eski günlerine döneceğini düşünüyorum. MHP'de olacak 19 Haziran Kurultay sonucunda umuyoruz ki Meral Akşener liderliğe gelecek.

Meral Akşenerin gelmesiyle birlikte MHP eski günlerine kavuşmakla kalmayacak, Türkiye de köklü değişikliklerinde olacağını düşünüyorum. Öncelikle en büyük partilerden birinin başına uzun yıllar sonra tekrar "Kadın" bir başkan gelmiş olacak. Bunun yanında Devlet Bahçelinin kırmış olduğu Atatürkçülük ve Milliyetçilik ilkeleri tekrar eski haline gelecek. Gözlemlediğim kadarıyla Meral Akşener tam olarak Türkiyenin istediği durumu biliyor, bunun yanında Atatürkün ilkelerini unutmamasıda beni çok mutlu ediyor. MHP'nin AKP yandaşçılığı son bulup biraz daha ümmetçilikten çıkıp TÜRKÇÜLÜK moduna geri dönmesi benimde oy verirken daha fazla destek olmama sebep olacak.

Kendimle ilgili ufak bir açıklama yapma gereğinde bulunmak istiyorum. Ben her ülkenin milliyetçiliği destekleyen bir yapıya sahibim benim milliyetçiliğim ırkçılık tadında değil belki bazen o kıvama geldiği oluyorsa da düşüncelerim tam anlamıyla bu şekilde değil. Her ülkenin kendi milliyetçiliğinin ön planda olmasını savunuyorum. (Dikkat etmekte fayda var her ülkenin diyorum, ülkesi belli olmayan dağlarda yaşayan fareler demiyorum.) Biraz değişik ama işte, asıl Türkçülüğün "Göktürk" dönemine bakarsak zaten tüm Asya'da geni bulunuyor diyebiliriz. Benim uzak olduğum taraf biraz ümmetçilik ve arapçılık. Ne yazikki ülkemizde milliyetçi kesimin %80'i Türkçülüğün ümmetçilikten geçtiğini düşünmekte, biri çıkıp bana söyleyebilir mi.. Göktürklerde şamanizm yoktu da başka bir şey mi vardı, bir türlü anlayamıyorum da insanların köklerinden uzaklaşıp başka bir köklülüğü kabul edip yanına milliyetçiliği sıkıştırmasını. Din ayrı bir şeydir, millet ayrı bir şeydir! Millet, ve kökümüz her şeyden önce gelir. Ve ben asla Orta Asya dışında başka biryerden geldiğimi kabul etmiyorum. Bu işe din adında hiçbir konuyuda dahil etmiyorum, etmeyeceğimde.

Meral Akşenerin Kurultay seçimlerini kazanmasıyla birlikte MHP denilince akıllara gelen "O partililerin çoğunun aklı yok, ne söylenirse yaparlar, yobazlar" gibi fikirlerin tekrar değişeceğini bilmekte çok güzel. Hatta CHP gibi diğer partilerden göçlerin olacağını düşünüyorum. Önemli olan Kurultayın sonucu, onu kazandıktan sonra görün değişimleri. Umarım erken seçimde olur. Ozaman keyfime diyecek yook. Ama Kurultay sonucu hayal kırıklığı olursa, hem işin içinde bir şey olduğunu düşünürüm hemde artık MHP'de eski günlerin asla gelmeyeceğine emin olurum.. Kendimi biraz kastığım için yazımda farklı tonlamalar olabilir çünkü ırkçılık ve diğer taraf konular hakkında ağzımı tutmaya çalışıyorum da ehe!

Hatırlatmakta fayda var, şu sıralar Meral Akşener şehir şehir gezerek söyleşiler yapmakta. Gidemiyorsanızda canlı yayınlarını veya tekrarlarını izleyip fikirleri hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim.

Bir şey değişecek, her şey değişecek!
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9