Danimarkada Mülteciler İçin Yasa Geçti (Özellikle Suriyeliler İçin)

| On
Çarşamba, Ocak 27, 2016

Danimarkaya gelen mülteci (özellikle suriyeliler için) bir yasa zorda olsa geçti;

Danimarkaya, mülteci olarak gelen tüm kişilerin değerli eşyalarına ve mücevherlerine el koyulacakmış. Maddenin güzelliğine gel;

-Değeri 1.500 dolardan fazla olan eşyaya devlet el koyabilir. (Manevi değeri olan eşyalar hariç.)

Danimarka için son derece radikal ve iyi bir karar. Onlara karşılıksız bakacaklar. Ama ülkesinde yaşayan insanlar aptalmıydı da orada vergi veriyolardı?

Kabul edilmeliki hiç bir ülke, sığınan kimseye bu devirde karşılıksız bakamaz. Türkiyedeki insanlar niyeyse suriyelilere bunun yapılmasını istiyorlar. Neden? Ülkenin açlık sınırı, işsizlik gibi durumları bilmem kaçlara varmışken neden sığınan insanlara karşılıksız bakmamız isteniyor. Kendi ülkemizin insanları istiyordu...

Türkiye ülkeye gelen tüm mültecilere kapısını açmıştı. Ama avrupa gibi size ev vericez, size şunu yapıcaz demedi. Diyemezde zaten böyle bir güç yok. Burada otur insan gibi kimlik al ve işe gir dedi. Bu hiçbir mültecinin işine gelmemişti.

Çok iyi hatırlıyorum 2015 yaz döneminde suriyeli mülteciler açık açık televizyon kanallarına (hatta CNN TURK suriyeli mülteciler için özel belgesel yayını yapmıştı.) "Türkiye çok güzel bir yer bize işte veriyolar herşey iyi ama biz yapamıyoruz. Ben çalışmak istemiyorum, hayallerimi gerçekleştiricem avrupada bize ev veriyorlar daha iyi bakacaklar bu yüzden işimize gitmek geliyor." dediklerini çok iyi hatırlıyorum.

Herkes hayallerini istediklerini yaşayacak ama öyle bedavadan yaşamak isteyen kişinin hatta ülkesindeki savaştan kaçarak gelen kişinin böyle hayallere kapılmasında ben art niyet ararım. Bizimde herkesinde hayalleri var. Kimseye öyle bedavadan şey yok işte.
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9