Aşure Ayları Ve Kiloğ

| On
Cuma, Kasım 06, 2015
Hem en sevdiğim hemde korktuğum aylara hoşgeldik. Aşure gerçekten çok güzel ve yararlı bir tatlıda olsa en çok kalorisi olan tatlılar arasındadır.

Bu aylarda da meşhur bilirsiniz. Olan olmayan herkes yapmaya çalışır. Aşureyi yapmakta ayrı bir derttir yapımı günlerinizi alır gerçekten yorulursunuz. Nerden mi biliyorum? Tabikide annemden. :( Ev sevdiğim tatlılar arasında top #3'de bulunduğu için hep anne anne anne aşure derim ama geçen yıldan beri kilo verdiğim için yapanlar kalır gibi birşey oluyor. Çünkü annem yaparken usülü böyledir bunun diyerek birsürü yapıyor. Sadece kalmasıda değil annemde çok yorulduğu için otomatik anne gerginliğiyle bana bağırıyor. =_= Hayır yani insanın yiyeside kaçıyo?? AMA YİYOM. sadgljskdgsdg.

Aşurenin İçinde Olmazsa Olmazım: Nar...

Narsız aşureyi aşure olarak asla saymam. :P Hatta aşureyi en çok sevme nedenim nar bile olabilir. İçerisindeki karman çorman olan karışımıda unutmamak gerek. Bu kadar farklı şekilde harmanlanması beni en çok çeken şeyler arasında.. Peki kalorisi kaçtır, nedir? Bunu tam olarak söylemek mümkün değil. Yapan kişinin kendine has şeker ve malzeme oranı, değişikliği vardır. Ortalama bir kase aşurenin 400-550 kalorisi bulunmaktadır. Hatta bazı diyet sitelerinde 5 üzerinden sağlık puanı oranıysa 5/2'dir. Dikkatli ve az tüketmelisiniz uyarıları mevcut her taraflarda slkdjglksdg. Ben bundan çok kilolu olduğum dönemde. Bir kez annem haziran ayında yapmıştı ama öyle böyle değil nasıl yiyorum... Sabah öğlen akşam. Birde oyun oynuyordum ozamanlar sabahlardık. Gece buzdolabından çıkartır çıkartır kaseleri dizerdim odama saldkgjlsakdjgd. Off hatırlıyorumda kabus dolu günler. :S Şimdilik sabah kahvaltısı olarak ve günde 1 kez yemeği tercih ediyorum. Bu bile kendimi kötü hissettiriyor. Birde bu aralar evdeyim hep. Artık dayanamadım biraz yürüyüş yaptım yedikten sonra.

Neymiş? Aşureyi az yiyecekmişiz. Neeeymişşş? KALORİSİİİİ FAZLAYMIŞŞŞ.

Aşureden kalan narları napıyoruz? Tabikide kaşıkla yiyoruuuz. :))

İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9