Cadılar Bayramında Japonyadaki Yiyecek Ürünleri

| On
Cumartesi, Ekim 31, 2015

Yabancı ülkeler tarafından 31 Ekim Tarihi hepimizin bildiği gibi Cadılar Bayramı olarak kutlanır. Cadılar bayramıyla ilgili türkçe bilgi almak istiyorsanız wiki sayfasından okuyabilirsiniz. (Tık)

Peki Cadılar bayramında Japonya'da neler oluyor? Özellikle Japonya çok fazla yeniliğe ve farklılığa açık olduğu için hiç bir yiyecek ürünü veya genel olarak hiç bir firma diyeyim. Böyle özel bir günü asla boş geçmez. Çünkü bu gibi günlerde daha fazla para harcanır ve insanların ilgisini çekebilecek bir çok yenilik yapılabilir. Öyleyse hepimizin bildiği ve sadece Japonyaya özel olan bazı firmaların yaptıklarını göstereyim. Bunların hepsi 2015 için özel yapılmıştır. (31/Ekim/2015)


Ülkemizdede bilinen "Krispy Kreme" Donut markası ilk adımı atmış ve 3 çeşit cadılar bayramı donutlarını piyasaya sürmüş. Kutusunuda özel olarak tabut şeklinde yapmadan geçmemiş. :P Ayrıca bu firma ülkemizdede özel günleri yabancı ülkeleri aratmayacak şekilde özel üretimler çıkartıyor. Daha önce cadılar bayramında donutlarını yemiştim. Gidip bakabilirsiniz!Lotte firmasına ait olan (ülkemize gelmesini çok isterim atıştırmalık konusunda yenilik olur) Koala Kraker ürünlerinin tamamını 1 ay boyunca "Cadılar Bayramı" konseptine çevirdi. Çok tatlı şirin duruyolar T_T Tadı muhtemelen bizim ülkemizde de olan adını unuttuğum ama üstünde desen olan ürünün aynısıdır. Adını unuttum birden alksjdgkd. Ama o beyaz şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Merak ediyorum şu marka ülkemize gelse ne olur yaniii???


KITKAT'ın olmadığı bir ETKİNLİK OLUR MUUUUUUUUUUUUU? Tabikide hayır :( Kendileri balkabaklı kitkatları üretip bu ay boyunca piyasaya vereceklermiş. (Hatta verdiler...) Neden............... ŞU KITKATIN YURT DIŞINDA O KADAR GÜZEL ÇİKİLOTLARI VARKİ HEPSİNDEN İSTİYORUM BİRDE BAZILARINI DÖNEM DÖNEM YAPIYOR. Öf yani, kaçırdığınızda asla bulamassınız.

Neyse ben daha fazla sinirimi bozmayacağım :" Daha fazla bilindik ürünlerden görürsem buraya ekleyeceğim. Güzel bir cadılar bayramı geçirmeniz dileğiyle. :P
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9