UPS Kargo Rezillliği - Gözümden Düştü.

| On
Çarşamba, Eylül 30, 2015
Vatan bilgisayardan 24 Eylülde kulaklık satın aldım. O gün bayram olduğu için haklı olarak yollayamadılar ancak 25'i cumartesi günü UPS isimli güya benim kaliteli sandığım bu firmaya kargo olarak verdiler. Vatan bilgisayar sağolsun UPS takip koduma kadar verdi, ancak ne göreyim? Ben UPS üzerinden bu kodu yazdığımda ürünün olmadığı çıkıyordu.

Bu işin içinde bir tembellik olduğunu düşündüm ve muhtemelen geçmediler henüz diye beklemeye başladım. 26'sı oldu 27'si oldu hiç birşey yok... 27 Eylül pazar gecesi birden güncelleme geldi ürününüz teslim alınmak için bekleniyor diye. Ama bana vatanbilgisayar çok önce gönderdiğini zaten söylemişti ki onlara güvenim sonsuz çünkü bana takip koduma kadar verdiler. Neyse dedim.. 28 Eylül Pazartesi oldu UPS kargo firması hala güncelleme yapmakta geç davranıyor ve sanki yurt dışından ürün aldım neredeyse 1 hafta gelmesini bekliyorum. Güya birde özel kargo.. Hatta şöyle söyleyeyim en pahallı kargolardan da bir tanesi. 28 Eylül pazartesi güncellemeye devam ederek tamam geliyor gibi bildirimlerle 29 Eylül Salı günü gelecek diye beni kandırdılar. 
Şimdi bana bu mesaj geliyor bende doğal olarak evden çıkamıyorum -çıkmıyorum- ürün gelecek diye. Saat oluyor 14-15 ne beni arayan var nede gelen. Artık dayanamayıp ben arıyorum. Yaklaşık 6 dk sonra açıyorlar telefonumuda. Konuşan kişi saygılıydı ona lafım yok ama sorduğum hiç birşeyin cevabını alamadım. Bugün gelecek diye bilgi düşmüşler diyor bana. Gelecekmi peki diyorum. Eren Bey teslimat saatimiz 18'e kadar yani daha var diyor. Gelecekmi diyorum tekrar başka türlü anlamıyorlar çünkü. Başka yardımcı olabileceğim bişi var mı diyor bana. :) Bu dalga geçmek değildir de nedir? Gelemiyorsanız bare arayıp dersiniz yetişemedi diye dimi. Ben kendi kendime bugun gelecek diye kuruntuda yapmadım bana böyle bir mail attınız sonuçta. Bu tamamen firmanın hatasıdır. Ve doğru değildir! 


Üzüldüğüm şeyde şu oldu ben hep UPS överdim ve daha önce kullanmış olduğum da bir kargoydu. Cidden artık asla kargo tipi seçebilme şansım varsa UPS seçmem, sizlerede seçmeyin derim. Yazıyıda 30 Eylül günü yazıyorum sizlere ve hala elime ulaşmış bir kargo yok. Muhtemelen bugün öğleden sonra gelir. Ama benim sinirim ve haksızlığım geçmeyecek.Evet 30 Eylül saat 14.00 civarı paket sonunda elime ulaştı. Paketi alırken bile sorun yaşadım? Cidden şaka yapmıyorum.. İmza atarken tam atamadım adam elimden çekiyor 1 dakika diyorum neyse tamaaaam falan yaptı bir dakika diyorum hala ve çekti gitti adam.. (Yarım yamalak imza attım???) Gerçekten şuan yaşadıklarım şaka gibi. O_O

Bir daha UPS asla.. Seçebilme seçeneğim varsa diğer bütün kargo firmalarını seçebilirim.
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9