[FREE MELON] Bunaltıcı, Garip Havalar. -EBAY' AGRESİF SATICI?

| On
Pazar, Mayıs 10, 2015

Baharın bitmeye yakın olması ve yaza geçişin ortasında kaldığımız şu günlerde havalar insanları tam hasta edecek kıvamda :@ Dışarı çıkıcam güneşli tam çıkıyorum yağmur bastırıyor akıllılık edip kapşonlu birşeyler giyiyorsun tam ıslanmıyorsun, sonra üstün ıslanıyor bir esiyor üşüyorsun pat güneş açıyor terliyorsun AL İŞTE HASTA OLURSUN BÖYLE. Hava sen ne yapıyorsunnnnnnnnnnnnnnnnn? Birde geçenlerde haberlerde veya istanbulda yaşayanlar görmüştür. Amerikadaymışcasına oluşan fırtınalar gökgürültüleri ve yoğun yağış. Yaz yağmuru diye bilirdik ama bildiğimiz okyanus iklimini yaşıyoruz. Denizin ortasında kalmış gemiden dalgaları izliyormuş gibiydim balkona çıktığımda. Ayağım falan kaydı o derece sert ve şiddetli.. Aldığımız hava durumu bilgilerine göre önümüzdeki haftalardan itibaren mevsim normallerine dönüyoruz :P +20C havalar hoşgeldiniz..
Yukarda görmüş olduğunuz ebay hesabı benim hesabım. Fotoğraf ve isim tamamen hesabımın bulunmaması için gizlenmiştir. Sonuçta burda ev adresinden tutun birçok şeyle ilgili bilgilerim girili.. Neyse önemli olan da bu değil zaten. Son 1 ay içinde +7 pozitif puan almışım. Ayrıca yıldız ve yanında 48 yazısını görüyorsunuz, o da benim popülasyonum.. Ve hesapta hiç satış yapmadım hepsi "satın alan" kişi ünvanımla oldu.. Ama o kadar komik birşey yaşadım ki..

2010 Yılında kayıt olduğumu görüyorsunuz. Ve 5 yıl içerisinde sadece 1 kişiye eksi puan vermişim. Geçtiğimiz günlerde bir ürün satın aldım ve satıcıdan bana takip numarasını verip vermeyeceğini sordum çünkü takipli posta fiyatında bir kargo ücreti yolladım (2 gün sonra attım)

Adam biranda sanki satıcı değilde Japonya'nın yakuzası kıvamında bana atarlı tutarlı konuşmaya başladı aslkfdjlksdjg. Yok senin gibi kişileri bilirim ben. Siz böyle dolandırmaya çalışırsınız falan diye? Adama dedim ki sadece sana bir soru sordum ne diyorsun iyimisin diye? Adam ebay da o kadar çok sorun yaşamış ki delirmişcesine 1 mesaj atıyorum 3-4 mesaj geri cevaplıyor benim geçmişime bakıyor garip garip konuşuyor falan. Bundan 2 yıl önce bir kişiye takip numarasını vermedi diye eksi puan atmışım. Adam da bunu araştırıp bulmuş. 5 yıl içinde 1 kişiye sadece bunu yapmışsam yalan söylüyor olamam heralde? Ancak adam buna daha da artistlenip yok sen bittin moduna kadar girdi. :D Bu kadar beleşçiysen işte ben bedava yollarım merak etme sen. Bunun gibi agresif agresif mesajlar atıyor. Benimde en son kafam attı adama sinirlenmeye başlayınca birbirimize girdik. Ama adam o kadar dolmuşki artık neden bilmiyorum susmuyor.. Devam edince bende ona 15 gün içinde gelmesse ürün görürsün ozaman :) gibi yazınca adamda hatlar hepten koptu ve ürünleri iptal edip paramı direk kartıma iade yaptı ve hala sert sert konuşmaya devam etti. Adamın profiline bakıyorsunuz 1 yılda 18 tane eksi puan almış.. Bu adam gelip bana laf söyleyebiliyor.. Bende iptal edince banka bilgilerinden adamın soyadını buldum. Adama birşeyler diyip soyadını ekleyip :) yazdım ve adamı şikayet ettim. Adam da korkmuş olacak ki beni tehtid ediyorsun sende diye oda beni şikayet etti alkgjlskdjgklsadh. En sonda, bana mesaj atma hayır sen atma kavgasına girdik ve bitti..

Ebay yetkililerine şikayette bulundum. Özel mesajların incelenmesi ve gerekenlerin yapılması için. Bir süre sonra geri dönüş aldım.. Kişiyi incelediklerini ve durumla yakından ilgilendiklerini söyleyen otomatik olmayan bir mesaj aldım. Çok uzun ve içinde satıcınında benimde adımın geçtiği bir mesajdı o yüzden otomatik olmadığına eminim. Ancak durumla ilgilendiklerini ve kendilerine bırakmamı istediklerini söylediler. Ayrıca güvenlik sorunlarından ötürü sonuçla ilgili birşey demeyeceklerini ancak kesinlikle onlara güvenmemi istiyorlarımış.. Peki madem ne diyelim şimdilik tatmin etti. Paramıda geri aldım sonuçta..

Sakın ebay üzerinden "glenns2634" isimli satıcıdan bir ürün almayın. Pişman olmayın..
Dont buy anything from "glenns2634" on ebay..

Evet buda güvenilirlik açısından ebay yetkilileri ile aramda geçen mesajlaşma sonucu. Yani daha yakından ilgilenmelerini beklerdim cidden, durum şimdilik böyle.
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9