Yeminle Çalışan MC Donalds (Sultanahmet'te)

| On
Salı, Nisan 21, 2015

Yemeğimizi yiyelim derken yaşadığım komik ve bir daha asla bu şubesine gelmem dedirten olay. İçeri girilir ve menu söylenir.

Menu'nun gelmesi o kadar çok uzadı ki sanki "fast food" değil de bir iskendercide yemeğimizi bekliyoruz. Bununla birlikte çalışanlar daha da uyuşuk olmaya devam edince, orada ki görevlileri bilirsiniz mavi üstlü kişiler vardır artık onlar başkan mı, ceo'su mu oluyor bilmiyorum ama bir üst kişi oldukları kesin. Aceleyle bana vereyimde göndereyim havasına girince olanlar oldu.

Adam telaşla hamburgerimi öyle bir koydu ki içinden hamburgerin malzemeleri dışarı fırladı. Hadi dedim bekletmemek için acele etti falan, sonra o kutuyu çekerken gene hızlı hareket edince patateslerimide diğer tarafa uçurdu, yarısı kasalara falan döküldü. Adam onu görmezden gelip pardon diyerek, hamburger yapım yerine döndü.. Bende o sırada gözümle adamı izliyorum. Hani bu adam kasiyer falan da değil hepsinden üst.. Onu izlerken gördüğüm şey şu oldu. Malzemeler fırlayınca doğal olarak kutusu da kirlendi (mayonez vs) bir eline ordan bulduğu bezi alıp kutunun altını silerken, içinide hamburger yapan kıza gösterip "kapat şunu hemen geri koyayım 2 saattir orda" lafını söylediğini "GÖZLERİMLE" gördüm.. Adam onu bana doğru getirdiğinde ağzımdan ilk çıkan laf, o hamburgeri almıyorum ne yaptığınızı gördüm ve bu pateteside siz bu hale getirdiniz oldu.. Adam başladı hemen neden beyfendi yeni yaptırdım falan diye. Bende gördüklerimi eksiksiz bir bir anlattığımda aldığım cevap;

"YEMİN EDERİM YENİ YAPTIRDIMMM BANA İNANMIYORMUSUNNNUUZZZ?"

Arkadaşım sen akrabam değilsin birşeyim değilsin. Neden güveneyim, olsanda güvenmemde neyse. Israrla yok bu böyle şöyle yemin ederim cart curt. Bende iyice patladım bu patateside alıyosun hamburgeride yeni yaptırıyorsun diye. İçerden hamburgeri yapan kız bana bakmaz mı? LKAJSDLKAJG diye güldüm içimden. Sinirli sinirli bakıyor birde. Görende sanacak ki ben oralara döktüm falan bişiler yaptım ortalığı karıştırıyorum. Hem suçlusunuz hem güçlü..

Birde diğer komedi şey, ben orda 10dk falan hamburgeri beklemişim. Olaydan sonra yenisi birden hazırlandı? :)))

İşte bizim ülkemiz aynı bu hale gelmiş. Basit insanlar onu tamam efendim ne demek size güveniyorum diyip alacaktı ve kimsenin huzuru kaçmayacaktı çünkü ezik bir halk yaratılmaya çalışıyor. Böyle bir durumda haklı olan her zaman müşteridir ve hakkınızı savunmaktan çekinmeyin. Sonuç ne mi oldu? Adam yaptığı hataların farkına varabildi. Hamburgeri tamamen geri alıp sıfırdan yenisini yaptırıp kutuların üzerine "made for you" gibi bir yazı stickerı yapıştırtarak geri verdi. Bir daha sultanahmetteki yeminle çalışan şubeye tekrar gelirmiyim?

ASLA!

Sizde gitmeyin derim. Yemeğinizi iyi ve kaliteli çalışanların olduğu yerde yemeğe özen gösterin...

Olurda belki McDonalds üst yetkilileri görürde sultanahmet gibi yabancı kaynayan bölgedeki şubelerinin ne halde olduğunu görür birşeyler yapar..
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9