[FREE MELON] Kötü Hava Kalkarmısın Üzerimden? Baktığında Çok Garip.

| On
Salı, Ocak 27, 2015

Aralık ayından beri gidemedi bir türlü şu kötü hava üzerimden. Neden pek bilmiyorum bende aralığı hiç sevmiyorum. Geçsin kurtulalım derken bol enerjisiz bir ocak geçiriyorum. Uzun süredir üniversitede yaşadığım not vakası durumuyla açılışı yaptık bu ay. Bir öğretmen bu kadar egolu bu kadar mı düşük olur? Ya sen öğretmensin, amacın manyaklık falan değilse neden öğrencini okuldan soğutmaya, onu zor durumda bırakmaya gidersin ki? Bu kadar mı düşüncesizsiniz. Sizi nasıl öğretmen yapıyorlar yahu.

Bir sınavımızın yarısı sınav, yarısı ödevdi. Ödevleride cd veya usb türevinde dijital ortamda vereceğiz. Sınavımızı olduk ödevlerimizi verdik. Hoca duyuru yapıyor, bazılarınızın cd'si açılmadı kaldılar ona göre (puhahaha) modunda?? Daha sonuçları okumamışsın devamlılık durumu elinde ne diye kasarsın? O şanslı cd'si açılmayanlar içinde bende varmışım. Hissettimde zaten böyle olacağını o duyuru yaparken "hocam bare açıklamadınız daha kim onlar? Tekrar verelim kimse mağdur olmasın" diyerek yaklaştım. Ancak artist hoca "Eren ne yaparsan yap ßß" tribindeydi bana karşı. Bende ileri gidip, nereye teslim ettiniz ödevimi ordan açayım dilekçeyi dediğimde, hocanın biraz eli ayağı titrer ve yanına çağırır beni. Konuşuruz bana tarih verir cd'imi beraber kontrol edicez açılırsa bişi yapabilirmiş :)) baak seeen. (Ben zaten emindim açıldığına 2 yerde kontrol etmiştim.) CD'im yanına gittiğimde açılır :)) Bak bak bak alskjdaklsjfa. Hani açılmamıştı? Sinirden gülüyorum bakmayın güldüğüme. Sonra dediği laf şu aynen bütünlemeye girersin beni uğraştırmaaaağğğ.. Yok dedim benim hakkım kalmayacak ben dilekçemi veriyorum. İşte verdik filan 1 ay sonra ancak değişebildi notu. Ödevlerim tam olsa bile 30 puanlık falan bir artış oldu oda eminim ki, bak dilekçe verdin ama hala kontrol bende, yaptığım hatayı şey yapmam modunda bir tripti. İşte böyle hocalar var üstlerimizde. Hani liseden sonra mutlu olacaksınız sanıyorsunuz ya, şimdiden söyleyeyim size. Ve bu özel okul, devlette dilekçe falan bile veremessiniz, ha verirseniz haksızsanız birde o okulu bitirmeyi unutun. Birde dilekçeniz 2. sınıfa geçene kadar ancak sonuçlanır sanırım. Bu da işin ayrı bir bozuk tarafı..

Üzerimizden attık bu ruhu derken, 7 ay önce kaybettiğim öğrenci iett (istanbul kartım) kapanmamış meğer. Bir kaç gün önce sabah okula gidiyorum ve turnikelere bastığımda "Kartınız kapatılmıştır, Kara liste" gibi ilginç ilginç uyarılar aldım. Görevliler yanıma gelip "yeni kart almışsınızdır eğer birşey olmamışsa telaşlanmayın" diyerek hafifletsede, "açmadım" dememe rağmen, "açmışsın işteee yalan mı söylüyor makinee?" tarzında konuşarak beni uzaklaştırdılar. Bir şekilde o günümü kurtardım. Okula gittim, dönüşte iett aradım. Bana bilgi vermiyorlar. Acil olarak iett'nin konumlanmış bölgelerine veya ana binaya gitmem lazımmış. Gittiğimde öğreniyorum ki. Kartım kaybolan kartım.. Kapanmamış. Yani bunu onlar söylemedi ben anladım. Onlara göre tek suçlu benim hala.. Bir metrobus durağında başkası kullanırken yakalanmış. Gece gece hemde.. Bayağı ciddi ciddi olay olmuş. Ama gel gör ki neresinden tutarsan tut, belediyenin hatası gene. Ben kartı kapattırdım, kapatmamışlarsa bana nasıl 2. kartı verdiler? 2 kart, ikiside öğrenci ve ikiside benim ve farklı iki kişi tarafından kullanılıyor bunu göremediler.. Ben yeni kartımı alırken 20 lira kaybedip bildirdim cezası bile ödemişken. Normal bir iett' ana binasına gittiğimde bana yakalanmışsın diyip duruyor. Kartım elimde başgaaan dalgamı geçeyooon diyorum. Donup kalıyor doğal olarak çalışmadığı yerden çıktı çünkü. Kendisini toparladıktan sonra "Görevlinin insiyatifi o, kartın sicilini alıp bırakmıştır :S" diyor. E sen bana demiyormusun kartın yakalanmış diyee? Tabi verecek cevap bulamayınca, "Git beni uğraştırma şikayetin varsa beyaz masaya dilekçe yaz" diyerek savar.. Gittim oraya gitmedim ama. Aile dostumuzdan biri varmış öyle hallettik bu ülkede başka türlü olmuyor çünkü. Asla bırakmazdım bu işin peşini, beni bilen bilir. Yalan söylemem böyle şeylerde yaptıysam yaptım derim asla haksızlığa gelemem. Gelmemde.

Birde bitmek bilmeyen sivilcelerim. 1,5 haftadır. Deli gibi.. Üstüne şimdi kiloda alırsam ooh tamam işte. Bütün moralim gider. :( Döveceğim hepsini onlarda geçsin sinirim atacak yoksa :@ Delirdim bu ay ben cidden alksjflkajdfkg. >_< Albeni'nin kek hali çıkmış, ben yeni gördüm karamel falan hiç sevmememe rağmen acayip hoşuma gitti. Doğal olarak anormal biri olduğum için kutuyla aldım alksjdflkjsad sivilcelerin %70 sebebi odur. Geri kalanıda stress! :(


Stress diyince hep aklıma gelir alksdjalksfjkasg.


Baktığımda çok garip olan şeyse, geçen hafta sevgilimle yemek yerken küçük çocukların öğretmenleri tarafından yemek yedirilip gezdirilirken yaptıkları hareketlerdi. Ordada garip bir şekilde vaay be modundaydım zaten. :P Çocuk olmak, büyümek garip. T_T Niye garip dedin beeeğğ dediğiniz duyuyorum. Komik ama aynı zamanda.. Ne desem bilemedim. Küçükken bizde öyleydik? Çocuklar nereye gideceklerini bilmelerine rağmen hocalarının gözlerine girebilmek, ben burdayımı kanıtlamak için sürekli hocam orda şu varmıydı. Hocam orda bu var mı görecekmiyiz. Şeklinde benzer benzer sorular sordular. :D Neden her çocuk aynı hareketi yapar. Merak ettiğimse dönemin kültürümü bunu yaptırıyor yoksa gerçekten çocukluk geninin içinde olan mı? Eminim ki bunları bende, bizlerde yapıyorduk. Yazmaya değecek kadar üst birşeymiydi? Hayır alkjsflkjsklfjgf. Sadece demek istedim hıh.


İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9