Lanet Okul Ve Onun Korumasız Bilgisayarları! (Svchost.exe Virüsü Kurtulma Yolu)

| On
Pazartesi, Aralık 01, 2014

Lanet olası nefret ettiğim okul ile kapışmalarım vol.657468748979? Okulun dertleri ayrı beni yormuyormuş gibi birde sistemsel dertleri çıkmaya başladı. Malum okulumuz çok özel bir okul olduğu için bir sürü eksikleri var bunada bizim katlanmamız bekleniyor. 2 hafta önce yemek yemek için bir yere gitmiştim, yemeğimi yerken mayonez istediğimde dükkandaki samimi garsoncuk, mayonez kalmamış idare et dedi bana. O sinirle hesabı öderken param kalmamış idare edersin cnm ya :) Dememek için zor tuttum kendimi, ödemiş olsamda bir daha asla gitmeyeceğim oraya. Konumdan çok uzaklaşmayayım aslında uzaklaşmadım anlatacaklarımda bununla yakın birşey böyle bir sorumsuzluk çünkü..

Okulumuzun bilgisayarlarında DEEPFREEZE adlı veya türevli hiç bir program yok. DeepFreeze aslında bu işi yapan en ünlü programın adıdır. Ama o program o kadar ünlenmiştir ki genel olarak olaya deepfreeze diyoruz artık. Bu program ve türevleri ne yapar? Bu program genelde, internet cafe, okul, dükkan ve ofis gibi yerlerde kurulur. Ev için pek uygun değildir.. Program kurulmadan önce bilgisayarda ne gerekliyse kurulur. Okullarda şöyle yapılması gerekir > okulun genel istediği programlar, photoshop, kurgu programları, ofis programları ve arkasına hemen hiç birşey takılmadan deepfreeze kurulumu.. Deepfreeze kurulduktan sonra o bilgisayarın sistem dosyasını silseniz bile deepfreeze kurduğunuz ana geri döner. Yani adı üstünde bilgisayarı dondurur. Ne yüklerseniz yükleyin ne kurarsanız kurun, dünyanın en büyük virüsünüde atsanız o bilgisayar reset atıldığında veya kapandığında kurulduğu güne ve saate dönecektir.. Ama bizim ****** olarak tabir edebileceğimiz sinir seviyesine ulaştıran (yer mekan zaman artık ne diyeceğimi bilemiyorum tepem attı çünkü arşivimin yarısı gitti ve sınava çalışmam gerekirken şuanda ÇALIŞAMIYORUM) Bunu kurmamışlar bu sene bilgisayarlara, eee ne oluyor peki? Birincisi bilgisayardan anlayan ve aklı hinlikle dolu bazı öğrenciler bilgisayarlara trojan atıyorlar, bilgisayardan hiç anlamayan öğrencilerde bu bilgisayarlara usb takıyor ve evlerine oradanda akraba, aile dostu veya kim varsa yayıla yayıla devam ediyorlar. Veya tekrar hiç bilgisi olmayan bir kişi usb'sini virüslü bilgisayarda takıp okulda takınca doğal olarak bende ödevimi vermek için aynı bilgisayara usb'im ile bağlanınca DİREK OLARAK VİRÜS BANADA GEÇİYOR. Ama zaman geçtikçe bu virüslerin gücüde artmaya başlamış ilk haftalarda basit basit usb virüsleri varken geçen hafta taktığım ve bugün pc'me bağlayınca bilgisayarımın %70 olarak göçmesine sebep olan en büyük trojan virüslerinden birisi (çünkü direk sistem dosyasına bulaşıyor ve adıda aynı zaten SVCHOST) trojanı bulaştı! Acayip sinirliyim küfürler ************** küfürler ************ etmek istiyorum. O elli kez hocam şunlara deepfreeze yükleyin dediğim ama beni takmayan hocamı camdan bacaklarından tutarak sallamak istiyorum. O kadar yani o kadar.

Tepeme çıktı sinirim. Sakinim tamam. Şimdi size bundan %99 olarak format atmadan ve para harcamadan kurtulma yöntemini anlatıyorum. Bu virüsü yemişseniz muhtemelen bilgisayarınız güvenli modda'da açılmayacaktır. O yüzden programları kullanırken pc'niz çökerse hiç bir sorumluluğu kabul etmiyorum. Ama şu var, bu virüsü zaten silemesseniz bilgisayarınız çalışsa bile hiç bir işiniz rast gitmeyecektir ve her bilginizde zaten sızıyordur, bu yolu deneyip kurtulmayı deneyin olmassada format atın zaten..


-Combofix
-tdsskiller
-Microsoft Security Essentials

-Programlarını indirin ancak kurmayın.
-Combofix ve tdss programlarının kurulumu zaten yoktur ancak beni dinleyerek sırayla uygulayın.
-Usb'nizdede virüs varsa onuda pc'ye takıp, önce usb'yi (sağtuş > biçimlendir) diyerek formatlayın.
-Combofix programını açın ve başlatın, hiç bir şekilde bilgisayarda işlem yapmayın program zaten ortalarına doğru internetinizi bile kapayacak korkmayın. Yaklaşık 6-8 dakika sürecektir.
-İşlem bittikten sonra kendi not defteri çıkar onu gördükten sonra bilgisayarınıza reset atın usb'yi çıkartmayın.
-tdsskiller programını açın, kabul edin ve tarama yapın (sadece sistem dosyalarınızı tarar svchost için, yanlız ana sisteme en diplere kadar bulaşmışsa onlarıda siler yani, sorumluluk almadığım kısım.)
-Bittikten sonra çıkan virüsleri gösterecek "delete" diyin ve reset atma isteğini kabul edin.
-Usb'nizi reset atarken çıkartın bilgisayarınızdan onunda %99 olarak temizlenmiş olması lazım.
-Bilgisayar açılırken siyah ekran gelecek yarı güvenli mod gibi birşey göreceksiniz cmd komutu geldiğinde onaylayın. Tekrar kendine gelecektir bilgisayar 1-2 dakika bekleyin.
-Microsoft Security Essentials programını kurun, 10 dakika güncelleme yapacaktır kabul edin.
-Normal tarama yapın..

%99 olarak artık format atmadan güvendesiniz.


Sanırım para harcamadan ve format atmadan yapabileceğiniz en iyi yöntem budur, bende bunu biliyorum, umarım size yardımcı olabilmişimdir. (1. fotoğraftadki cmd komutu combofix'e aittir.)

Sormak istediklerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.
İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9