[FREE MELON] Okuldan... Facebook VS** Vedalaşıyorum - Bazı Şeylerin Değişmesi Lazım / Olay

| On
Pazar, Kasım 02, 2014

Hello hello, sesimi duyan varmı ses bir ki üccc dört deneme ki ki ses. Kimse beni çok az kişi anlayacak. (Nasıl devrik ama? T_T) Geçen sene ki ilk dönem triplerimdeyim gene. Ozaman kimseye ısınamıyordum millete de uyuzdum şimdi farklı versiyon oldu. Okuduğum bölümü bir yandan seviyorum bir yandan neden buradayım diyorum. Alanım içinde yaptığım şeyler çok, ama yapamadığım şeyler de çok. Acayip bir boşluğun içerisindeyim.

Sadece buda değil başka hedeflerimde var hemde kalbimde olan kişiyle birlikte. Onada çok uzağız çünkü ikimizde özel okuldayız ve okullarımıza kayıt olduk. Yapsan bir dert yapmasan bir dert. İçim bayıldı en bıkkın sıkıcı post'um bu olacak değil mi? Kusura bakmayın. :( Hayır yani tanrım ne olurdu 1 sene önce şunları bana yaşatsan da bende ona göre hayatımı şekillendirseydim? Öfkem sana aslında. Küstüm.

Yaptığım bir kaç hata sonucu ki tamamen suçluyum, ask'fm adresimi kalıcı olarak kapattım. Ayrıca 2 senedir verdiğim bir söz vardı, hatırlıyormusunuz. Sevgilim olursa facebook adresimi daha kullanmayacağım diye? Onu tutma zamanının da geldiğini düşündüm ve yaklaşık 1 hafta oluyor, bıraktım. Ancak yılların geçmişi var, kapatmak istemedim sadece "aktif" değil. Buradaki yazdığım yazıları oradan link olarak atarım, zaten önceki attığımı daha sonra siliyorum, böylelikle kalabalıkta olmaz. İçim çok sıkıntılı okulda ödev var bir sürü, son senemde kalmak istemiyorum ilk dönemi sakatsız geçersem sorun olmaz sanırım.

Facebook, twitter, instagram gibi sosyal yerlerdeki konularıma değinmek istiyorum birde. Geçen gün kafamı masaya koydum ben ne yapıyorum diye. O gün dedim ki, konuşmadığım, görüşlerini kabullenmediğim, yüzünü bile görmediğim insanları neden takip ediyorum? Ha o beni takip etmek ister gidipte engellemem. Instagramda gizliyim sadece, orada da biraz bakarım en azından beni takip edecekse birşeyler kazanabilecek biri olmalı öyle kabul ederim. Onun dışında ki yerlerde "takip edeni takip ederim" mentalitesini taşımıyorsa beni zaten takip eder. Amacı oysa ben yokum artık, sonradan fark ettim tanıdık diye takip edince insanlar da böyle bir algı oluşmuş. Şimdi takipten bırakıyorum. Takipten bıraktığım 3/2'si beni geri bırakıyor. İşte şimdi dedim doğru karar aldım diye. Haksızmıyım? Benden haber almak, birşeylerimi kaliteli bulmak yerine > takip ediyor, bende edeyim.. O devir benim için bitti..

Medyada ki aptal bir konuya değineceğim gene. =_= Şu bir tane apachi çocuk ve arkadaşları abla-kardeş olan iki kızı laftan geçirip, dövüyorlar hani? Kaç kişi etik buldu? Yorumları okuyorum (psikolojisi bozulmuş halkımızdan) bayağı olumlu karşılayanda mevcut, benim gibi yok artık kafayı yemişler ne olursa olsun bir kıza vurulmaz kafasında olanlarda. İki tarafta SUÇLU. Net.. Bir kız, eğer kızsa ve bir erkeğe benimsin, evleneceğim, senden başkasını gözüm görmüyor diyip, kendisinin süper bir kız olduğunu söylüyorsa... Başka bir erkekle aldatmaz.. Aldatmaz ya ne kadar iğrenç birşey bu.. Apachi çocuksa (kızlarda apachi..) Madem aldattı biliyorsun, bayağıdır takip ediyorsun. Bırak git ayrılsana? Ders vereceksin tamam da, seni aldatan kızın o şekilde ders alacağınımı sanıyorsun. Kim bilir kaç kişiye yaptı bunu? Kızlar narindir, özeldir (kendisini bilene.. Kız olduğunun değerinin farkında olanlar için.) O kızlar bunun farkında değil dayağı hakettilerde demeyeceğim de hiç bir kıza bir erkek vurmamalı. Doğa'mız gereği (beğenmedim bu lafı ama ._.) Erkekler <bizler> kızlardan güçlüyüz kim ne derse desin. Hiç kimsenin kavga etmesi hoş değil ama bir erkek bir kıza neden vurur ya? Ne yapmışsa yapmış lafın söyler gidersin, vurulmaz yapılmaz. O erkeğin ablasına tekme atması falan gerçekten içim acıdı, sadece kızsalar, laf deseler, ders olsun diye video çektik deseler belki kızmayacaktım ama o tekme yerin dibine soktu hepsini gözümde. Yazık ya. Yemin ederim ben ne yaşarsam yaşayım bir kız yapamam böyle birşey, ne kadar canı acımıştır yere düşünce zaten kızların vucütları bize göre daha hafif, narin, ciddiyim çok üzüldüm ya hep o sahne geliyor aklıma. Yanımda ki hiç bir erkeğinde böyle olmasına, yapmasına izin vermem tepem attı şimdi. Medyanın iyi yanı oldu neyse ki, çok fazla video ünlü olunca savcılığa kadar gitti. Duyduğum haberlere göre hapis cezası yiyecekmiş....

Nolursun tanrım ya, güzel bir hayat yaşamak istiyorum hep şöyle eskiden bizim zamanımız da, çocuklarında ailesiyle seyretmesi için aileli filmler verilirdi. Oturur babamla izlerdim hep. Küçükken bile öyle aileye sahip olmak isterdim. Zengin falan olmazlar böyle ama mutlu olabilecekleri kadar herşeye sahiptirler ve iki tarafta çok sever birbirlerini. Çok klasik! Çok banaaeeel, üfffh diyeceksiniz belki ama o durumdan kurtaranda sizin fantezi dünyanız olacak. :P Haftaya son güneşli günler, bende sevgilimin kahkülüne bu yılın son yaz güneşinin kahküllere değişini izleyerek öpmek istiyorum *-*/

Keeeptın, müsait bir yerde iniciğiiim.


İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9