Staj Bitimi (TRT) + Güzel Bir Hediye Yemeği / Holley

| On
Cumartesi, Temmuz 26, 2014

Anahtar teslimimizi yaptık, kartımızı verdik ve vedamızı gerçekleştirdik.. 16 haziran - 25 temmuz'dan oluşan güzel bir anı ve hayatı görme, insanları tanıma fırsatı oldu. Hem pişmanlıklarım var hem mutluluklarım. Pişmanlığımın sebebi şu ki özel bir kanalda staj yaparsanız, eğer sevilir ve iyiyseniz kalma şansınız olur sizi alabilirler. Ama sizi sömürürler, iyi insanlar görmeniz %50lerdedir. Herkes sizi kullanma peşindedir ama genede herşeye rağmen bir yer bulma şansınız yüksektir. Hatta kendinizi geliştirmişseniz size denk insanların olması bile olasıdır. Ancak ben devlette yaptım ve kimsenin bana gel kal deme gibi bir yetkisi olamaz. Çünkü ne kaçak nede kendi isteklerini göre alabilirler. Ama şunu gördüm ki harbi adam gibi adamlar burada. Hayatımda görmediğim yetenekler ve fikirleri burda görerek kendime çok şey kattım. Öyle iyi insanlar ve yaşlarını almış insanlar varki. Çoğusu +50 ama herkes kendini yetiştirdiği için yaşlı muhabbeti bile olmuyor. Herkes ben az çalışayım yorulmayayım diye uğraştı. Hatta çoğu zaman Eren otur ne içersin ne yersin lafını duyup zorla birşeyler yediğim bile oldu :D (Zorla demek biraz ayıp olur ama ne diyeceğimi bilemedim askdlja) Ya herkes okumuş arkadaş ama şu kötü, Radyo olduğu için çoğu konservatuar mezunu bilmediğimiz şey dönüyor. Yanlız mesela şuanda ben elektro gitara sardım :) Aksilik çıkmazsa başlayacağım 2 ay içerisinde.Bunu geldiğim zamanlarda çekmiştim kimse yoktu korkmuştum XD beni attılar buraya gitmişlerdi askdljaskdj. Tabi sonradan öğrendik işi kim kaçta gelir, nereye gelir.. Burası ana 3 studyonun bulunduğu yer koltuklar falanda en büyük studyonun genelde konser falanda veriliyor orada. Seyirci yeri gibi yerleride mevcut. Hatta eurovision'nun türkiye kayıtlarıda orada yapılmış. Önemli kişilerin isimleri verilmiş stüdyo isimlerine.

Burada çok detaylı isim isim vererek, siyasi mesajların bile bulunduğu yazı yazmak istiyorum ama oradaki kişilerle gene görüşeceğim ve onları yakmak istemem. :D Bloğum dandik gibi görünsede google'da ciddi bir görüntülenme kapasitesine ulaştı adamları yakmayalım. Ancak şöyle diyeyim olduğum yer tamamen benim görüşlerime ait ve mutlu günlerimin geçtiği yerdi. Bazen şu programlarda uyuya kaldığım oldu ama onun dışında karakterler süper ötesi! (Ya tasavvuf falan var içi geçiyor insanın XD) İlk geldiğim zamanlarda boş boş burda 1-2 saat oturduğumu bilirim ne telefon çekiyor ne birşey birde. 1 hafta geçti işi çözme sürecim :(


Orta boyutlu stüdyolardan bir tanesi buraların kapıları hem özel hemde 2li oluyor bir kapıyı kapattığınızda arkanızda bir kapı kapama alanı tekrar oluşuyor. Bankaya giriyormuşsunuz gibi. :D (Son yayınlardan bir taneside içeride nota eksikti, nota götürdüğümde solistlerden bir tanesinin çocuğu kapılar açıkken çığlık atmıştı canlı yayında alskjda herkesin suratının bembeyaz olduğunu gördüğümü hatırlıyorum en son XD TRT ve canlı yayında hata. Adamı direk görevden alırlar aslkdjas)

Şu kablolar en küçük odanınki bunun x3 halini düşünün ve ben buraya alıştıktan sonra hergün beni sabah arayıp geç geliyorlardı (şikayet zamanı aslkjdaksjd) ben yapıyordum onları tek tek düzeltip takıyorsunuz en ölümlü zor işi buydu. Birde hiç birşey karışmayacak 18 giriş vardı burada yanlış hatırlamıyorsam hepsini sistematik dizip kutudada numaralara takacaksınız 1 tanesi bile yanlış giderse tekrar uğraş dur. Yerlerini düzelt kabloları topla... Mikrofon olayı en zevklisiydi :D Mikrofon takmaya bayılıyordum ama bazılarının tutacakları çok sertti iki defa parmağımı sıkıştırıp kanattığımı biliyorum (Bir tanesinin izi kaldı.. Dava açsam alırmıyım paracık?? :P) Ortadaki bilgisayarda içerdeki ana bilgisayara bağlıdır. Sorular, katılımcılar arayanlar falan oraya yazılır sunucu ordan okur her zaman.. Yanlız onun klavyesi vs yoktur. İçeriden siz yaparsınız herşeyi. Yayın ortasında facebook açıp bakarsanız oda aynısını görür yani çok komik oluyordu aslkjda, tatil yerleri falan bakıyorduk yayında içerdende hepsi görüyordu puhahaha XD çekime en yakın yer ritm en uç üflemeli sağ tarafta saz ekibi olur her zaman ona göre mikrofon takılır ah ah. :( Ne kadar düzenli koymuşum kabloları.. :PGeldik bahsettiğim büyük stüdyolardan bir tanesine, burada genelde en ünlü sanatçılar ve solistler yer alırdı. İlk fotoğraf sağ en üst 2 basamağa solistler (koro) aşağısına bağlamalar ve öyle dizilim devam ederdi. 2. fotoğraf görüntülü bir yayın olmadığında en iyi ses sitemi içindir XD (eski çağ usülü XD) süngerli ses kesicileri koyulur ritmciler oturtulur ve ses bağımsız kendi aralarında duyulacak rahat bir şekilde içeri bizim alanımıza gelir. Gene ne güzel koymuşum koltukları, kabloları filan XD (Burada daha fazla kablo mevcut.) Özel anım çok fazla var. Parmağımı burada kanattım. Canlı piano dinledim. En soğuk ve en ferah yerlerden birisiydi. Şefin koltuğuna oturup döndüğümü herşeyi bilirim XD Ya düşündümde ben burayı özleyeceğim hakikaten. İlk fotoğrafta yayın olduğunda tonmaisterlar o camlı görünen yerin içinde oluyoruz yani. Herşey bizde bitiyor. :P Kablolardan sonra ikinci en ölümsel bölümde, benim alanım olmasada yardım ettiğim alan olan notaları tekrar geri alıp yerleştirme kutularına koyma kısmıdır. 25 kişi olsa her yayında 10 parça çalınsa 250 kağıt demektir. Bunların hepsini ayıklayıp 10 kutuyada ayrı ayrı koymak gerekir. Sanatçılarımız ne yazikki biraz bitirip kaçma ayarında olduğu için ne getirirler nede düzenli bırakırlar :( Karıştırır nota sehpasında bırakıp kaçarlar. :/ Keşke öyle olmasaydı ama öyleydi işte. O kutulara koymakta ölümdür. (Bu işi yapmadan kimsenin aklına gelmeyecek şeyler değil mi? Ben hiç düşünmezdim yani nota toplama işinin olduğunu ve bu kadar zorladığını..)


İçeriden o büyük stüdyonun görünümü. Az kişi görüyorum koltuklarda boş bize yakın taraf falanda dolu olurdu normalde, muhtemelen prova başlarında çekmişim. Bu makinede eurovisionda alınan makine işte XD kullanımı epic olan bir alettir aslkdjask el dışında birşeyle değerseniz (örnek: kalemle deydim) tuşlar falan tekrar eski haline dönüyor, tamamen el hassasiyeti olan bir makine. Kağıtlar canlı yayının akışı.. CAMLARI SİLİN YAHU??!! O yukarda görünen meşhur, asla bozulmayan saat. Yemek saati yaklaşırken yavaşlar. Yayın başladığında yavaşlar ama güzel muhabbetler döndüğünde canlı yayın saatine denk gelir hemen... o.o Yoksa oda ona mı ayarlı :P


E hep çalışacakda değiliz yahu. Oturup dizide izledik. Fx'in klibini burada izlediğimide biliyorum XD yaaa fotoğraf çekmiştim ama şuanda bulamıyorum!! Onunda vardı.. Diziyle yetineceğiz artık. Kızlar benim için ve hatta gitmeyeyim diye :P 5-6 tane Korece müzik açarlardı arka arkaya A-pink'e kadar dinliyorduk ya seviyorum sizi kızlar. :( Özleyeceğimde 2'nizinki hala bitmedide..  Bu mekan benden bağımsız ama sanatçıların ve program yapımcılarının bulunduğu yer. Cd girişleri falan filanda buradan yapılıyor. Ünlü ve her daim dolu olan bir yerdir. :D Tanımadığınız kişiler bile bir bakmışsınız bilgisayarda birşey falan izliyordur. Öyle eğlencelik bir yer. (Yaaa Erennn saaat 10 olmuş gitcenmiğğğ T_T Mecburen.. :/ aslkdjaslkjd)

Çok güzel dolu dolu günler geçirdim ya. Yemekhanesini çok özleyeceğim, ben hergün hiç bir zaman yemeklerini beğenmem ama herkesden fazla yerdim. Bugünde mi beğenmedin Eren? Diye sorarlardı bana... Her tanıdık geçtiğinde afiyet olsunlar diyip geri cevap almalar. Erkeklerin bayanlara su doldurma kapışmaları ve ıslanan masalar. (Su koyimmi? Koyimmi suuuu, *lak diye bardağı alıp doldurur*) Hiç bir zaman güzel olmayan ama tatlı çekiyor canımız diyip tatlılarını sömürmemiz... XD Katta herkesin bizi artık tanıması -Tüm katlar dahil- yolda müdür veya odada çalışan birinin bizi gördüğünde alanımız olmasada yaaa Ereğnn şu kağıtı götürürmüsün. Şu CD'yi getirirmisinnn? Getirmesek tüm işler aksayacak ya hayırda diyemiyorsun :P İşin özü hepsini çok sevdiğim için bir kere bile hayır demedim. İnsanlarda bana son ana kadar en büyük desteği ve yardımı yaptılar. Tonmaisterlerim sizleride çok sevdiğimi biliyorsunuz. Abilerim ablalarım.. :( Vedalaşırken duygulandım biraz. Ya detaylı birşeyde yazamıyorum ki yazsam neler yazıcamda görürlerse falan rezil olmayalım bu kadarla bırakayım.. ._. Hayatımda ilk defa baskıcı yönetimle yazmak istediğimi yazamadım aslkdjaskd (ühühühü... T^T)


İşten çıkalım biraz 30 gün durmadan aralıksız öncesindede okul temposundan bıkkınlığımı annem ablamla birlikte çözme peşindeydi ve 2 yıldır yaptığımız geleneksel sushi yeme partisi tarihi gelmiş çatmıştı!! Bayram gelmeden aradan çıkartmak istediğimiz için sushico mekan aynı yerimize geldik XD bol bol yedim gene. Yanlız ilk defa doymadım ya bunun üstüne karidesli hamburger yedim. Bak gene acıktım şimdi. Doymamışım ki gene acıkayım.. Çok teşekkür ederim anneğğğğğ *-* <3 *kalp* *kalp* *mucuk* *mucuk*

Kötü bir haberimde, ankaraya gelemiyor olacağım ailevsel bir sebepten ve sadece 1 kişiye anlattığım olaydan ötürü ankara ve uzun süreli 2 haftalık planlarımın hepsi iptal oldu. En üzücü haberimde bu sanırım. :/

Uzun uzun boş boş konuştum gene, upload edip 3 tane eklemediğim resimde olmuş. Biri bir kaç kızla TRT hatırası diğerleride benim kendi fotoğraflarım ama şimdi vazgeçtim ve kaldırdım nihohoho!
4 yorum on "Staj Bitimi (TRT) + Güzel Bir Hediye Yemeği / Holley"
 1. Ne kadar güzel bir deneyim olmuş senin için, senin adına sevindim :) O tabaklar ne peki? Ben de istiyoruuumm :( Acıktırdın beni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim abla onlarda sushico hatırası T_T hohooho :D <3

   Sil
 2. Yeni okuyabildim yazını ve çok duygulandım. Memnun kaldığın bir staj dönemi olması çok güzel. Stajlar hep hatırlanır ve sende güzel anılarla hatırlayacaksın belli.
  İş hayatında beklentilerini karşılar umarım.
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim abla, internette hep stajın çok zor ve berbat geçtiği yazıyordu o yüzden korkuyordum ama şansıma iyi şeyler denk geldi T_T

   Çok teşekkür ederim <3

   Sil

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9