Hidan No Aria (Anime Tanıtımı) - 緋弾のアリア

| On
Salı, Mayıs 06, 2014

Tür: Aksiyon, Dedektiflik, Harem, Komedi
Yönetmen: Takashi Watanabe
Yazar: Hideki Shirane
Şirket: Madman Entertainment, Funimation Entertainment
Bölüm Sayısı: 12
Puanım: 10/7

Tokyo Butei Lisesi lisesine giden öğrenciler dedektiflik ve özel eğitim alarak polisten farklı olarak ülkedeki sorunları para karşılığında çözmek için yetiştirilirler. Ancak herşey bu kadar sakin gitmesin diye ana erkek karakterimiz Kinji, daha sakin bir hayat yaşamak isteyip okulundan yani "butei" olmayı bırakmak istemektedir. 

Okulda özel kişiler yetiştirildiği için her zaman butei öğrencileri saldırılara karşı tetikte olmak zorundalar, animeye çok hızlı bir girişle başlanıyor. Ve sonrasında benim çok hoşuma giden söz "Dostlarına her zaman güven ve onları koru" :" Bunun gibi bir devamlılıkla en başta ecchi'nin ve haremli olayların olacağını belli eden ilk bölüm sonuçlanıyor. Fotoğrafta bulunan karakterler hemen hemen ana karakterler. Eksik bulduğum noktaysa 7. bölümden sonra anime amacından şaşıp sanki ecchi veya harem animesi haline gelmesi. İlk 5 bölümde verdiği yoğun tempolu, kavgalı gürültülü olaylar 7-10. bölüm aralarında tamamen saçma bir hale dönüşüyor muhtemelen bu yüzdende bölüm sayısı 12'de kalmış. Sonlara doğru sıkılmama sebep oldu, her ne kadar anime izliyor hatta harem türevi olaylar erkekler için olsada ben izlediğim animede daha çok gerçekçilik ve sağlam bir konu ararım. Zaten her animede görebileceğim sıradan bir hale gelmesine sebep olmuş.


Anime başlangıcına tekrar dönüp bakarsak, olayları çözecek bir grup çocuk varken hatta ana karakterler bile varken, 5. bölümden sonra tamamen kızların Kinjiyi elde edebilmek için kavgaya girişme haline geliyor. Kinjininse çok fazla bilinmeyen "his" adında özel bir gücü var, eğer sevdiği kızla yakın temasa geçer veya sapık şeylere maruz kalırsa, özel gücü gibi olan bir duygusu harekete geçip onu başkası yapıyor. Başkası yapmasının yanı sıra çok güçlü biri haline getiriyor. Sonlara doğru zaten diğer karakterlerde bunu fark ettiği için her zaman bu açığa çıksın diye yardım ediyolar. Son bölümde başka konuysa biraz mistik olaylara girip, vladimir veya vampirli - kurt adamlı konulara kadar sapıyor. (Yani tekrar söyleyeceğim ama acayip bir hal alıyor ya, girişte okul öğrenciler özel eğitim falan derken son bölümde yeni gelen karakterler onların hayatı ve fantastikleşen bir hale dönmesi. Sanki yazar başta kendi sesini sonlarda hayranlarının sesini dinlemiş gibi bir hal var. Sıkıcı değil ama gerçekten birşeyler olmamış.)

Senin Reki gibi çok sağlam bir karakterin varken onu sadece toplamda 1-2 bölüme sığdırman ve zaten olayların sadece o bölümlerde geçmesini sağlayıp kalan bölümlerde kız kavgasına çevirmen hoş değil yönetmen.. Aslında Takashi Watanabe'nin diğer animelerine bakıncada aynı sonucu görüyorum, bu yüzden artık anime izlerken biraz yönetmenlerinde araştırmakta fayda var diye düşünmeye başladım.


Diğer şaşkınlık içinde kaldığım konuysa, son bölümde heyecanlandırıp yarıda bırakması oldu. Duyduğuma göre yakında sezon 2 geliyormuş. Takip edelim bakalım, karakterler cidden sağlamdı çünkü!

Baka Kinji Baka Kinjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!


İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Gönder

EMOTICON
Klik the button below to show emoticons and the its code
Hide Emoticon
Show Emoticon
:D
 
:)
 
:h
 
:a
 
:e
 
:f
 
:p
 
:v
 
:i
 
:j
 
:k
 
:(
 
:c
 
:n
 
:z
 
:g
 
:q
 
:r
 
:s
:t
 
:o
 
:x
 
:w
 
:m
 
:y
 
:b
 
:1
 
:2
 
:3
 
:4
 
:5
:6
 
:7
 
:8
 
:9